Anasayfa

Sunucu Kuralları

Oyuncunun aşağıdaki kurallara uymadığının tespiti halinde, eğer aksine bir kick veya uyarı müeyyidesi bulunmuyorsa, önce 1 günlük ban atılır, ikinci tekrarda 1 haftalık ban atılır en son üçüncü tekrarda ise perma ban atılır. Kick veya uyarı sonrası kişide değişim olmaması halinde bu cezalar sırasıyla uygulanır.

Aşağıda yazılan kuralların cezası aynıdır:

Aşağıda yazan kuralların aynı anda birden fazla ihlali halinde tüm kurallar için ayrı ayrı cezalar uygulanır. (örneğin kasti teamkill yaparken ana bacı sövene her ikisinden de ayrı ayrı ceza verilir.)

-Server 40 kişi olana kadar seed modundadır. Seed modunda herkes orta bayrakta çatışır, orta bayrağı geçmek yasaktır, takımlar foblarını ilk bayraklarına atar. 4 bayraklı haritalarda ise defans bayrağının arkasına en az 100 metre uzaklıkta olacak şekilde bir fob atak bayrağının istenilen bölgesine bir fob şeklinde iki fob atılabilir. (Atak bayrağına atılan fobu kaldırmak serbesttir) 4 bayraklı haritalarda her iki takım da kendisine göre üçüncü olan bayrağa atak yapabilir ikinci bayrağı da savunur.

- Kasti teamkill, base rape (yani main önünde araçla durup çıkan araçları vurmak), hile kullanımı, kavga amacıyla edilen küfür, ırkçı ve küçük düşürücü sözler yasaktır. (Eğer düşmanın ilk bayrağına gelinmişse ve ilk bayrak düşman base'ine yakınsa base rape kuralı geçersiz olur.)

- Kişinin ailesine küfür, küfrün şiddeti ve oranına göre bu ceza 1 hafta bana kadar çıkartılır. Kutsal değerlere ve milli değerlere küfür halinde 2 haftadan az olmamak kaydıyla ban atılır.

-Kısaca milletin şahsına, anasına bacısına, dini değerlerine, milletine ırkına küfür etmeyin.

- Oyunda mevcut buglar ve oyun hatalarını kullanarak kaldırılamayacak FOB’lar atmak yasaktır. SUYUN İÇİNE FOB ATMAK, HABIN ALTINDA KALACAK ŞEKİLDE FOB ATMAK YASAKTIR. AKSİNE DAVRANIŞ İÇERİSİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLEN SQUAD LİDERİ ADMİNLER HİÇBİR UYARI YAPMADAN BANLAYABİLİRLER, SQUADINI DAĞITABİLİRLER.

- Squad Liderin kendi kiti ile oynaması ve mikrofon kullanması zorunludur. Mikrofon kullanmayan lider kicklenir. Kickin gereği olarak takım kurması yasaktır. Oyunun mekanikleri hakkında bilgisi olmayan kişinin squad lider olması halinde takım oyunun aksine davranış sergilemesi durumunda squadı dağıtılır.

-SQUAD KURUP SONRA O SQUADDAN ÇIKTIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİ BİR GÜN BANLANIR. Bu hareket bir oyun trolüdür. İnsanları mağdur etmenin anlamı yok.

- Squad Liderler kişileri takımlarından kicklemekte tamamen özgürdür, bu husus Squad Liderin kendi yönetimsel kararıdır. **ANCAK SQUAD KİTLEMEK KESİNLİKLE YASAKTIR**. (Klanınız için squad açıyorsanız önce klan oyuncularınız için kilitli squad açabilirsiniz, ancak tüm klan oyuncularınızı eklediğinizde kilidinizi açmalısınız.)

- Oyunun objektifleri dışında oyunu trolleyici, kendi olduğu tarafın amacına uygun olarak savunma veya saldırı bayrağına olmayan veya düşmanın HAB ve FOB noktasını kaldırmayan Squadların liderlerinin takımları dağıtılır ve kendisi kicklenir.

- Ateş Gücü olan araçların iki kişi olarak kullanılması zorunludur.

- Ateş Gücü Olan araçlar ayrı manga açılarak kullanılır. Önce kuran alır kuralı geçerlidir. Bir manga sizden önce kurmuşsa artık o araçta hak iddia edemezsiniz.

-BRDM ve MTLB türü kit zorunluluğu olmayan araçlar squadın içinden kullanılır. Bu araçların da iki kişi kullanılması zorunludur. Sadece kit zorunluluğu olmadığından squad içinden ayrıca bir squad açmadan da kullanabilirsiniz. Ancak BRDM için ayrı bir squad açılması halinde öncelik onun olacaktır.

- Mortar kullanacak squadlar maksimum 3 kişiyle sınırlıdır. 4 kişilik mortar squadlarının squadını dağıtmak yetkisi admindedir.Birden fazla mortar squadı kurulamaz. Mortar Squadları, normal piyade takımlarının kullanmadıkları bir FOB'dan takımına destek sağlamak zorundadırlar.

- Hiçbir admin tarafından kimseye keyfi ve uyarılmadan ban atılmayacak ve kickleme yapılmayacaktır. Bu hususta tarafınıza haksız yere ban atıldığını düşünüyosanız yöneticileri etiketleyerek genel-sohbet sayfasında paylaşabilirsiniz. Bunu yanısıra oyun içinde [8mm] klanından herhangi bir oyuncuya derdinizi anlatabilirsiniz.

Responsive image